Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Galeria - Archiwum:


2008:

KOLPORTER EXPRESS CUP KOLPORTER EXPRESS CUP

Blisko osiemdziesięciu zawodników z całego kraju przyjechało do Kielc w ostatni wakacyjny weekend. Najlepsi polscy zawodnicy amatorskich rozgrywek tenisowych wzięli udział w XII edycji rozgrywek o Puchar Prezesa Kolportera. Turniej w tym roku po raz pierwszy odbywał się pod szyldem - Kolporter Express Cup i po raz pierwszy otrzymał wysok± – 2 kategorię organizacji ATP!

Wśród uczestników nie zabrakło zawodników i zawodniczek, sklasyfikowanych w pierwszej dziesiątce ATP. Rozgrywki prowadzone były w pięciu kategoriach Kobiety Open, Mężczyźni Open, Mężczyźni 35+, Mężczyźni 40+ oraz Mężczyźni 50+

Najlepszą Zawodniczką turnieju została Monika Kacperska

W kategorii Mężczyźni Open - zwyciężył Łukasz Cyrański Kolejne miejsca przypadły Łukaszowi Pukowi i Wojciechowi Nowakowi

Na najwyższym miejscu w kategorii Mężczyźni 35+ triumfował Dariusz Gąbka

Z kolei w gronie Panów 40+ Puchar za pierwsze miejsce odebrał Dariusz Gąbka. Stając się tym samym największym, bo podwójnym zwycięzcą Kolporter Express Cup.

Spośród najbardziej doświadczonych zawodników - w kategorii 50+ pierwsze miejsce zajął Aleksander Tor. Tuż za nim uplasowali się Jan Papierz i Andrzej Mroczek.

W tym roku turniej odbywał się po raz pierwszy pod szyldem "Kolporter Express Cup" - nowa nazwa związana jest z pojawieniem się partnera strategicznego kieleckiego turnieju - Kolportera Express - dostawcy usług związanych z przesyłkami kurierskimi.

Dzięki wsparciu możnego sponsora, jak i również dzięki wieloletniej tradycji kieleckich rozgrywek i związanego z tym - dużym doświadczeniu organizacyjnym Kolportera - działająca przy Polskich Związku Tenisa organizacja Amatorski Tenis Polski przyznała kieleckim rozgrywkom - jedną z najwyższych w kraju i przyznawaną tylko nielicznym - druga rangę w rozgrywkach Amatorów.


Pula nagród przekroczyła 10 000 zł. Rozgrywki prowadzone były na nowoczesnych kortach - kieleckiego Centrum Tenisowego ROKO. Część kortów znajduje się w hali, dzięki czemu rozgrywek nie przerwała nawet ulewa, która przeszła nad Kielcami w piątkowe popołudnie.


Turniej zakończyło uroczyste wręczenie nagród zorganizowane w niedzielne popołudnie. Podczas wykwintnego bankietu goście wymieniali się wrażeniami sportowymi. Większość uczestników z zadowoleniem deklarowała chęć powrotu do Kielc w następnym roku. Zapraszamy zatem już dzisiaj - na kolejny XIII już turniej, który odbędzie się tradycyjnie - w ostatni weekend sierpnia.Partnerami i głównymi sponsorami tegorocznego turnieju oprócz wspomnianego Kolportera Express byli także – Bank BGŻ, Ford, City Interactive, OniMedia, Sobienie Królewskie Golf & Country Club, Media Markt Kielce, Browar Tyskie.


WYNIKI:

Kobiety:
1. Monika Kacperska (Kielce)
2. Anna Wicha (Sosnowiec)
3. Elżbieta Mazurkiewicz (Skarżysko)

M +50
1. Aleksander Tor (Mielec)
2. Jan Papierz (Szczebrzeszyn)
3. Waldemar Szmalc (Toruń)

M+40
1. Dariusz G±bka (Kielce)
2. Ireneusz Górka (Radom)
3. Andrzej Moczek (Skarżysko)

M+35
1. Dariusz G±bka (Kielce)
2. Krzysztof Chowaniec-Sieniawski (Kraków)
3. Andrzej Moczek (Skarżysko)

M OPEN
1. Łukasz Cyrański (Warszawa)
2. Łukasz Puk (Kra¶nik)
3. Wojciech Nowak (Wołomin)2008.10.07
Nagrody ufundowane przez organizację Amatorski Tenis Polski - dwie rakiety tenisowe marki Babolat zostały wylosowane w¶ród wszystkich uczestników turnieju - członków ATP

Szczę¶liwcami zostali:

1) Agnieszka Bierut - Katowice
2) Bartłomiej Przybył - Kraków

Rakiety tenisowe Babolat wysłane zostały kurierem - Kolporterem Express.


Sponsor

Kolporter

Patronat medialny

Nasz Kolporter
Echo Dnia
Gazeata Wyborcza
eM tygodnik
CK Sport
Radio FaMa
Radio eM
Radio Kielce

Opieka medialna

TVP Kielce
Wykonanie: Kolporter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa